Tag: напад

Полската полиција приведе 16-годишно момче за нападот со молотов коктел врз единствената синагога во Варшава

Полската полиција приведе 16-годишно момче осомничено дека фрлило молотов коктел врз историската синагога Ножик во Варшава, изјави денеска портпаролот на ...

Page 1 of 10 1 2 10