Tag: Џо Бајден

Трамп го објави, а потоа го симна од интернет видеото со наслови за „создавање обединет рајх“ доколку победи

Поранешниот американски претседател и најверојатно идниот републикански кандидат, Доналд Трамп на својата социјална мрежа „Truth Social“ објави видео во понеделникот ...

Докторка од Скопје во тимот експерти формиран од Џо Бајден, бараат лек кој ќе ја намали смртноста од рак за 50 отсто

Д-р Татјана Колевска е онколог, хематолог и медицинска директорка која ја води националната онколошка програма на американската компанија „Каисер Перманенте“ во Калифорнија, ...

Page 1 of 5 1 2 5