fbpx

Tag: Палестина

Камала Харис со жестоки критики кон Израел: Видовме извештаи за палестински семејства кои јадат лисја, деца умираат од неухранетост

Потпретседателката на Соединетите Американски Држави, Камала Харис, упати досега најжестоки критики за политиката на Израел кон Палестинците. Харис нагласи дека ...

Page 1 of 5 1 2 5