Tag: ракетни напади

Руската агресија во Украина не стивнува: Четворица ранети во 79 напади врз регионот Херсон, убиен жител на Доњецк, повредени тројца цивили во село кај Харкив

Руската агресија во Украина, како што јавуваат украинските власти, последниве 24 часа добива на интензитет - четворица ранети во 79 ...

(ВИДЕО) Новогодишна ноќ во Украина: Стотици напади со проектили и беспилотни летала низ целата земја, битките на теренот продолжија

Во текот на новогодишната ноќ, руските агресори во Украина не престанаа со воените дејствија. Украинските воени извори објавија дека на ...