Tag: Стево Пендаровски

Тим на Пендаровски: Давкова сфати дека единствен начин да излезе како победник во јавни соочувања е да организира разговор со „празно столче“ во договор со јавниот сервис

После јавната бламажа на трите досегашни ТВ дуели, Гордана Силјановска Давкова сфати дека единствен начин да излезе како победник во ...

Пендаровски: Кандидатот за претседател треба да има граѓанска поддршка, партиските договарања не придонесуваат за демократијата

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски во вечерашниот дуел со неговата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, ...

Page 1 of 8 1 2 8