fbpx

Tag: ВМРО-ДПМНЕ

Костадиновска Стојчевска: Поради пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Законот за употребата на македонскиот јазик е заглавен во Собранието

Законот за употребата на македонскиот јазик е заглавен во Собранието поради пратениците од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ и затоа, апелирам до ...

ВОЈНА НА ЗБОРОВИ – Груевски „резимира“: Мицковски и раководството на партијата сурово, жестоко и неочекувано ме нападнаа и обвинија

Пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Се разгори војната на зборови меѓу Груевски и највисокото раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Груевски не може да го ...

Каевски: ВМРО-ДПМНЕ се соочува со големи внатрепартиски проблеми, Груевски ќе биде уапсен во истиот момент кога ќе стапне во земјава

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието, Дарко Каевски денеска изјави дека ВМРО-ДПМНЕ се соочува со големи внатрепартиски проблеми и ...

Page 1 of 45 1 2 45