fbpx

Tag: Војна во Украина. дезинформации

Верските манипулации на руската пропаганда: Парохиите на Украинската православна црква, сепак не се подготвуваат за обединување со Романија

Романската православна црква никогаш не дала предлози за трансфер на парохиите на Украинската православна црква на Московската патријаршија (ПП) во ...

Руската пропаганда го пробива дното: Лажни објави за протестен митинг во Словачка против испораката на оружје за Украина и за постоење биолаборатории во Одеса

ззСнимката од протестен митинг во Братислава, снимена за време на пандемијата на коронавирус пред две години, е пренесена како нова. ...