fbpx

Tag: војна

Украина го обвини Орбан за „политичка кусогледост“, откако тој изјави дека војната ќе заврши ако не се испраќа оружје

Украинското Министерство за надворешни работи остро го критикуваше унгарскиот премиер Виктор Орбан за неговата изјава дека војната во Украина ќе ...