fbpx

Tag: Вучиќ и Курти

Лајчак најави дека Анексот за имплементација на Спогодбата ќе биде главна тема на разговорите Белград-Приштина во Охрид

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак изјави дека прифаќањето на европскиот предлог преставува позитивна ...