fbpx

Tag: загуби

Во руското гранатирање на регионот Херсон загинат цивил и повредено дете, 23 воздушни напади врз цивилната инфраструктура во регионот Донецк

Во регионот Херсон, 38-годишен маж загина, а седумгодишно дете е меѓу повредените во руското гранатирање на 14 декември, пренесува Укринформ. „Цивил – ...