fbpx
Tuesday, 6 December 2022

КРИМИНАЛ

Спасовски: МВР работи со целиот потенцијал, заедно со нашите меѓународни партнери, за откривање на дојавувачите за бомби

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со дојавите за бомби потенцира дека ваквиот тип на дејствување се оценува...

Прочитај повеќе

Го изиграле законот, но нема да одговараат кривично – УЈП и МЕПСО загубиле милиони евра заради фирмите “шемаџии“

Парични казни во висина на неколку часа искористена електрична енергија, но не и кривична одговорност. Крупниот бизнис кој што со...

Прочитај повеќе

Успешна акција на македонската и австралиската полиција, уапсен координатор на меѓународна криминална група, запленета дрога вредна 10 милиони австралиски долари (ВИДЕО)

Австралиската полиција на прес конференција извести за успешно спроведената заедничка акција на македонската и австралиската полиција, во која беше уапсен...

Прочитај повеќе
Page 1 of 201 1 2 201