fbpx
Friday, 3 December 2021

КУЛТУРА

Откажана претставата „Нема да биде крај на светот“ поради прогласената тридневна жалост

Поради прогласената тридневна жалост по тешката сообраќајна несреќа која се случи утринава, од Македонски народен театар (МНТ) соопштија дека премиерата...

Прочитај повеќе
Page 2 of 136 1 2 3 136