fbpx
Tuesday, 11 May 2021

МОЗАИК

ИППГ за ЛГБТИ луѓето против говорот на омраза по емитувањето на емисијата „Моја Сторија“ на МРТВ

Интерпартиската парламентарна група за унапредување на правата на ЛГБТИ луѓето го осудува хомофобичниот и трансфобичниот говор на омраза кој се...

Прочитај повеќе

ЦИВИЛ со најостра осуда на национализмот и насилството во случајот со кочанско Трајаново Трло

ЦИВИЛ денеска излезе со ново соопштение за случајот со кочанско Трајаново Трло. Соопштението го пренесуваме во целост: ЦИВИЛ најостро го осудува однесувањето на одредени...

Прочитај повеќе

Ромите од Кочани незадоволни од спречувањето на изградбата на објекти за семејствата од Старата касарна

По вчерашниот протест на жители од населбата Трајаново Трло против изградбата на станбените објекти за домување на семејства во социјален...

Прочитај повеќе
Page 2 of 48 1 2 3 48