fbpx
Saturday, 24 September 2022

МОЗАИК

Протест на Ромската заедница против „дискриминаторските политики на Град Скопје“

„Шуто Оризари - Заборавена општина!", е паролата на сенародниот Протест на Ромската заедница против, како што нагласуваат организаторите, дискриминаторските политики...

Прочитај повеќе

Битиќи: Исвиркувањето на македонскиот јазик го доживеав многу тешко, сè уште не сме дораснати да ги прифаќаме различностите

Живееме во општество на голема недоверба, општество во кое меѓусебно не се почитуваме и се уште не сме дораснати да...

Прочитај повеќе

Груби, Османи, Бесими: Охридскиот договор е револуцијата на прогресивна трансформација, политички темел на современа Северна Македонија

Првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за надворешни работи Бујар Османи, министерот за финансии Фатмир Бесими, со честитки за годишнината од...

Прочитај повеќе

Пендаровски: Клучни придобивки од Рамковниот договор беа зачувување на суверенитетот и на територијалниот интегритет

Пред 21 година, во Охрид, претседателите на четирите тогашни најголеми политички партии заедно со претседателот Борис Трајковски и претставниците на...

Прочитај повеќе
Page 1 of 73 1 2 73