fbpx

Tag: Џафери

Џафери на средба со Лајчак

Во Собранието денеска во посета ќе биде специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Србија-Косово, Мирослав Лајчак. Како што информираат од ...

Талат Џафери

Џафери за исплатата на патните трошоци: Собранието нема инструменти за испитување на веродостојноста на правото на пратеникот

Спикерот Талат Џафери на денешниот брифинг со новинарите во врска со високите патни трошоци кои ги добиваат пратениците истакна дека ...