Tag: аплицирање

Костадиновска-Стојчевска: Да не се чека последен момент за аплицирање на тековниот Конкурс за поддршка на проекти за 2024 година

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на денешното гостување во утринската емисија „Македонија наутро“ на Македонската радио-телевизија апелираше до корисниците кои ...