fbpx

Tag: бугарија

Ковачевски: Ќе побараме одговор од МНР зошто македонската национална телевизија не се емитува во Бугарија

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ќе побара информација од Министерството за надворешни работи зошто програмата на македонската национална телевизија ...

Page 1 of 12 1 2 12