fbpx

Tag: ЦИВИЛ

Забрчанец: Украинското херојство е двегодишна одбрана на украинската и светската демократијата од крвавата агресија на Путин

По повод двегодишнината од крвавата руска агресија врз Украина, националниот координатор за Отворен Балкан и за регионални иницијативи - Марјан ...

Албански медиуми – преглед на ЦИВИЛ: Албанија и Британија заеднички против организираниот криминал; продолжува притворот за Тачи и Весели

Албанија и Велика Британија ќе формираат работна група против организираниот криминал. Двете држави ќе спроведат заеднички истраги и ќе разменуваат ...

ЦИВИЛ вчера со протест пред руската амбасада, повеќе европски земји ги повикаа руските дипломати на консултации поради смртта на Навални

Претставници на ЦИВИЛ вчера пред руската амбасада во Скопје, со протестно писмо по повод смртта на рускиот борец за демократија ...

(ВИДЕО) Je suis Navalny: ЦИВИЛ повика на ослободување на руските политички затвореници и одговорност на Путин за злосторствата; протест пред руската амбасада во Скопје

Претставници на ЦИВИЛ денеска пред руската амбасада во Скопје, со протестно писмо по повод смртта на рускиот борец за демократија ...

Page 1 of 12 1 2 12