fbpx

Tag: Дафина Стојановска

Реакции на Форум на жени и ПГ на СДСМ: Лагите на пратеничката Стојаноска се спротивни на вредностите и заложбите на женското пратеничко лоби

Форумот на жени СДСМ, реагира на обвинувањата од пратеничката Дафина Стојановска кон вицепремиерот Маричиќ. „Лагите на пратеничката Стојаноска се спротивни ...

Маричиќ со демант на Стојановска: Со пратеничката ниту сум имал било каква комуникација ниту сум ѝ испратил било каква вербална или гестикулативна порака

Вицепремиерот Бојан Маричиќ во објава на Фејсбук, го демантира обвинувањата од пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска и вели дека „со ...