fbpx

Tag: деокупација на Крим

Фото: Укринформ

Украинските нападите на окупираниот Крим се сметаат за клучни за контраофанзивата против Русија

Минатава недела беа забележани спектакуларни украински напади на полуостровот Крим, погодувајќи руски воени бродови, подморница, ракетни системи. Проценките за направената ...

Фото: Одбранбеното разузнавање на Украина

Украина ги засилува нападите врз окупаторските позиции на Крим, заземањето на нафтените платформи во Црно море е болен удар за агресорот

Во последните недели, Украина нагло го забрза темпото на напади во и околу привремено окупираниот полуостров Крим, кој стана критичен ...