fbpx

Tag: Додик

Агдам, Нагорно-Карабах, фото: Константин Новаковиќ / Pescanik

Азербејџанско сценарио

Пишува: ДЕЈАН ИЛИЌ / Peščanik Вук Јеремиќ им честиташе на властите на Азербејџан за успешното етничко чистење на територијата на ...

Обвинителството на БИХ издаде наредба за истрага против Додик поради објавување контроверзни закони во РС

Обвинителството на БиХ издаде наредба за спроведување истрага против претседателот на Република Српска, Милорад Додик, поради донесување указ за објавување ...