Tag: Гаши

Гаши: Во идната влада, коалиција „Влен“ е гаранција во идната Влада дека уставните измени ќе се усвојат

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција истакна дека албанската опозициска коалиција „Вреди“ е гаранција во идната Влада за ...

Page 1 of 2 1 2