fbpx

Tag: Година за нови можности

Николовска: Министерството за земјоделство остава впечаток на отвореност, кооперативност, па дури и сервилност кон земјоделците

„Изминативе години се презедоа мерки со кои се стопираше негативниот тренд во земјоделското производство и се пристапи кон негово стабилизирање. ...

Битиќи: Со Ада, дигиталниот асистент за финансиска поддршка базиран на вештачка интелегенција го отстрануваме човечкиот фактор и можноста од корупција

Дигитализацијата е многу значаен сегмент во борбата против корупцијата, вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи на годишната конференција „Година за ...

Таки Фити: Владата има мерки за поддршка на домашни компании за иницирање соработка со странски инвеститори во ТИРЗ

Глобалната економија поминува низ тешка состојба, оцени академик Таки Фити за време на годишната конференција „Година за нови можности“. Според ...