fbpx

Tag: Грговска

Средба Грковска – Перебијнис: Северна Македонија и Украина делат заеднички вредности, соработката и пријателството ќе се продлабочува

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, одржа средба со заменик-министерот за надворешни работи ...