fbpx

Tag: Холокауст

Фото: achgut.com

Германскaта комесарката за антидискриминација мета на критики поради „аријанизација“на комеморацијата за Холокаустот

Ферда Атаман, контроверзната комесарката за антидискриминација на германската федерална влада, назначена за борба против дискриминацијата, се соочува со критики затоа ...

(ВИДЕО) Украинскиот армиски хор ја пееше хебрејската песна „Ели Ели“ во Бабин Јар на Меѓународниот ден на сеќавањето на холокаустот

Хорот на украинската армија ја пееше хебрејската песна „Ели Ели“ на Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот во петокот на ...

Украинската амбасадорка, Дир: Разбирајќи ја уникатноста на човекот, почитувањето на достоинството, покажувајќи милост – ние го почитуваме споменот на жртвите од Холокаустот

Украинската амбасадоркаво Северна Македонија, Н.Е. Лариса Дир се обрати на одбележувањето на 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на ...

Page 1 of 2 1 2