Tag: интеграции

На повидок коалиција на сите проевропски политички сили. Што значи и дали е возможен Фронтот за ЕУ за кој говори Али Ахмети?

Најавата за проширување на парламентарното мнозинство со Алијансата за Албанците (АА), внатрепартиските во Демократската унија за интеграција (ДУИ), како и ...

(ВИДЕО) Вицепремиерот за европски прашања, Маричиќ: Европскиот пат нуди сигурност, економски напредок, благосостојба и извесност

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ објави видео порака на социјалните мрежи, во пресрет на новогодишните празници:   Маричиќ порачува ...

Ескобар: Најнационалистичките партии се најкорумпирани, Северна Македонија треба да биде пример како се справи со поднесувањето на својата ЕУ кандидатура

Во контекст на најновите предизвици за Западен Балкан и што носи идната година, зборуваше Заменик-помошникот секретар на САД, Габриел Ескобар, ...

Кацарска-Гир: ЕУ со силна поддршка за Уставниот суд бидејќи го гледа како централна институција во процесот на реформи

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска денеска се сретна со шефот на делегацијата на Европска Унија, амбасадорот Дејвид Гир. Средбата ...

Page 3 of 4 1 2 3 4