fbpx

Tag: Отворен Балкан

Отворен Балкан. Фото: ЦивилМедиа

Брнабиќ: Северна Македонија е водечка земја во Отворен Балкан, а приклучувањето во иницијативата е економски паметна одлука

Српскиот културно-информативен центар во Париз ќе се даде на користење на промоција на иницијативата „Отворен Балкан“, кажа српската премиерка Ана ...

Ковачевски утре во Белград, потпишување на три меморандуми за соработка во рамки на иницијативата Отворен Балкан

Премиерот Димитар Ковачевски, утре ќе престојува во официјална посета на Република Србија. Во владината делегација која ја предводи премиерот Ковачевски ...

Регионот создава траен мир, а Мицкоски глуми „шпицен градоначалник“ и повторно го оспорува “Отворен Балкан”

Дали лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски поради неговите антиевропски ставови и блокирањето на европската агенда повторно останува изолиран од важните ...

Page 1 of 5 1 2 5