fbpx

Tag: руска пропаганда

Руската пропаганда со лажно ТикТок видео во обид да го дискредитира Олексеј Данилов, секретарот на Советот за национална безбедност на Украина

Руската пропаганда продолжува да создава негативна слика за украинската влада и мобилизацијата. На социјалната мрежа TikTok се споделува видео од шест секунди ...

Page 1 of 7 1 2 7