Tag: Славески

Тричковски за расистичкиот испад на Славески: „Црномурестите“ што бришат шофершајбни се милион пати подостоинствени луѓе од советниците и универзитетски професори

Бранко Тричковски во објава на Фејсбук за расистичкиот и националистички испад на Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ, вели дека „Црномурестите што ...