fbpx

Tag: владеење на право

Заменик амбасадорот на Германија, Ото Граф. Фото: Принтскрин

(ВИДЕО) Заменик амбасадорот на Германија, Ото Граф, за руската пропаганда, медиумите и македонските ЕУ перспективи

Заменик-амбасадорот и раководител на одделот за економија на Германската амбасада, Ото Граф, одговори на неколку прашања поврзани со дезинформациите и ...

Грковска – Пејчиновиќ Буриќ: Европа се соочува со силни предизвици, заедно да застанеме во одбраната на демократијата и човековите права

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во Стразбур имаше средба со генералната ...