fbpx

Tag: вонредна состојба

Панел експерти од СЗО почна расправа за евентуално укинување на вонредната состојба во врска со Ковид-19

Меѓународен панел на експерти денеска започна расправа за укинување на вонредната состојба во јавното здравство поради Ковид-19, а Светската здравствена организација (СЗО) треба да ја објави својата одлука најрано во понеделник, велат извори од телото со седиште во Женева, пренесува Хина. На почетокот на состанокот, генералниот директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрејесус ...

Page 1 of 2 1 2