fbpx

Tag: Заев

(ФОТО) Заев после средбата со Ковачевски: Мораме да осигураме просперитет за македонските граѓани и извесна иднина за нашата држава

Поранешниот премиер Зоран Заев после средбата со Димитар Ковачевски на стратешкиот состанок во СДСМ, во објава на Фејсбук, истакна дека ...

(ФОТО) Ковачевски и Заев на координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ: Да направиме сè, за целосен државен и национален консензус

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој ...

Page 1 of 3 1 2 3