fbpx

Tag: затвореници

Нетанјаху не го прифаќа предлогот на Хамас за ослободување заложници во замена за палестински затвореници

Палестинската милитантна група Хамас соопшти дека пред посредниците во потенцијалниот договор со Израел ја претставила својата „визија за мировен договор, ...

Народниот правобранител на Украина ја обвини Русија дека ја блокира секоја размена на воени заробеници меѓу двете земји

Украинскиот народен правобранител ја обвини Русија дека блокира каква било размена на воени заробеници меѓу двете земји. „Размена на воени ...

Page 1 of 2 1 2