fbpx

Николоски фатен во нова лага – тврдеше дека Груевски „збор нема кажано“ за „францускиот предлог“

Во интервју за „360 степени“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски изјави дека во објавите на Никола Груевски немало збор за...

Прочитај повеќе

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, му додели орден за заслуги на Џабир Дерала, меѓу одликуваните се и Јенс Столтенберг, Ален Делон и Кетрин Денев

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со Указот број 556/2023 го одликува Џабир Дерала со орден за заслуги, соопшти ЦИВИЛ денеска....

Прочитај повеќе

Рецензија-филм, „Домаќинство за почетници“, режија Горан Столевски: Моќен визуелен прирачник за автентичната и инстиктивна човечност

Пишува: АНА ВАСИЛЕВСКА  Премиерата беше проследена со громоглесен аплауз а впечатоците одзвонуваа во публиката предизвикувајќи осцилиација на коментари за успешно...

Прочитај повеќе

Германскиот десничарски екстремизам се зголемува, пораст на вандализмот врз спомениците на Холокаустот

Анкетите покажуваат дека хардкор политичките убедувања се шират надвор од традиционално десничарските демографски групи. Новиот извештај од германска тинк-тенк констатираше...

Прочитај повеќе

Вооружените сили на Украина го потврдија нападот врз седиштето на руската Црноморска флота

Одделот за стратешки комуникации на Канцеларијата на врховниот командант на вооружените сили на Украина потврди дека одбранбените сили успешно извршиле...

Прочитај повеќе
Page 1 of 185 1 2 185