Tag: АЛ-ПРЕС

(ИЗБОР) Албански медиуми: Повторно експлозии на северот на Косово; протести во Белград против Вучиќ и Албанците; албанската полиција се враќа кај кампот на муџахедините

Во Косовска Митровица синоќа  изгоре статична полициска станица како последица од фрлање експлозивна направа, а во Белград на синоќешните протести ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Во Албанија секој понеделник наставата ќе почнува со националната химна, косовските дипломати во кампања за заштита на признавањето на државата

Годишнината од смртта на Ѓерѓ Кастриоти Скендербеј, одбележувањата и оддавањето почит со новата политика на министерката за образование и спорт ...