Tag: албанси медиуми

Фото: Top Channel

(ПРЕГЛЕД НА ЦИВИЛ) Албански медиуми: Албанската опозиција повторно со нереди во собранието; изгласан буџетот среде хаос; Интерпол распиша потерница по Радоичиќ

Во албанското собрание опозицијата и денеска го повтори сценариото на хаос, со превртвување столчиња и физички судир со Гардата на ...