Tag: Азов

(ВИДЕО) Украинските сили ја погодија руската база за беспилотни летала во регионот Доњецк, бригадата „Азов“ уништи пет руски борбени возила

Украинските одбранбени сили нападнаа база на руски беспилотни летала во источниот регион Доњецк, објави Центарот за стратешки комуникации на Канцеларијата ...