Tag: Блинкен

Блинкен: Дијалогот е единствениот одржлив механизам за подобрување на односите меѓу Белград и Приштина

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека дијалогот со посредство на Европската унија е единствениот одржлив механизам за подобрување ...

Page 1 of 4 1 2 4