fbpx

Tag: Дафина Стојаноска

Пендаровски: Дафина Стојаноска лаже дека сум немал став по пожарот на модуларната болница и за малиот Македон

Претседателот Стево Пендаровски, на Фејсбук со објава на повеќе линкови, ги демонтира обвинувањата на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска. „Како ...