fbpx

Tag: економски партнер

Ковачевски во Брисел: ЕУ е нашиот најголем економски партнер, по завршувањето на скринингот, продолжувањето на европскиот пат ќе донесе интензивиран економски развој

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во рамки на работната посета на Брисел, се обрати и ја отвори последната сесија од скрининг ...