fbpx

Tag: Европски парламент

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Европратениците во обид да спречат ширење на руска пропаганда и дезинформации: Не се рекламирајте на проруски медиуми на Балканот

Пишува: ДРАГАН МИШЕВ Брисел повика 15 истакнати компании, вклучувајќи ги Лидл, Кока-Кола и Л’ореал да ги прекинат своите рекламни кампањи ...

Европскиот Парламент го повикува политичкото раководство во ЕУ и земјите-членки итно и енергично да се спротивстават на обидите за руско мешање

По неодамнешните откритија за обиди поддржани од Кремљ  за вмешување и поткопување на  се европските демократски процеси, европратениците во четвртокот ...

Комитетот за животна средина на ЕП не ги одобри номинациите на Шефчович и Хукстра, конечната одлука одложена за денеска

Комитетот за животна средина, јавно здравје и безбедност на храната на Европскиот парламент синоќа не ги одобри номинациите на еврокомесарот ...

Page 1 of 4 1 2 4