Tag: ГЛОБСЕК 2023

Ковачевски на средба со Лајчак: Брзото членство на земјите од Западен Балкан во ЕУ ќе спречи нарушување на безбедноста

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска во Братислава, оствари средба со специјалниот претставник на Европската Унија ...