fbpx

Tag: Христијан Мицкоски

Холандскиот амбасадор во директна средба со Мицкоски: Загрижени сме, ВМРО-ДПМНЕ може да го одложи влезот во ЕУ

Холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп, во директна средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изразил загриженост дека ВМРО-ДПМНЕ може да ...

Рестрикциите за струја останаа неостварена желба на опозицијата, домашните капацитети ги задоволија потребите на граѓаните

Зимскиот период, односно грејната сезона во земјава изминува без рестрикции за електрична енергија. Најавите за можен недостаток на струја започнаа ...

Page 1 of 3 1 2 3