fbpx

Tag: хрватска

Љупчо Николовски на дводневна посета во Хрватска, 24.03.2023/Фото:МИА

Николовски во посета на Хрватска, Северна Македонија за прв пат земја партнер на „Пролетниот Бјеловарски саем 2023“

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски заедно со директорот на Платежната агенција Никица Бачовски престојува во дводневна посета ...

Загреб: Македонски и босански негуватели ограбиле штитеничка од Дом за стари лица, нанесена штета од околу 11.820 евра

Полициските службеници на полициската управа во Загреб ја завршија кривичната истрага за 29-годишен државјанин на Северна Македонија и засега недостапен ...

Page 1 of 3 1 2 3