Tag: Исламски џихад

Фото: IsraelToday

Стотиците загинати во експлозијата во болницата во Газа предизвикаа гневни демонстрации низ Блискиот Исток, Хамас и Израел си ја префрлаат вината

Во голема експлозија што ја потресе болницата во градот Газа, преполна со ранети и други Палестинци кои бараа засолниште, загинаа ...