Tag: напредок

Володимир Зеленски Foto: Wikimedia Commons

Зеленски потврди напредок во контраофанзивата, САД го поздравија успехот на Украинците

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека украинските војници напредуваат во контраофанзивата, отфрлајќи ги изјавите на некои западни претставници кои ...

Page 1 of 2 1 2