fbpx

Tag: Рама

фото: МИА

Рама во Унијата на ЦСУ: Албанија и помага на Италија со мигрантите, го одработуваме нашиот дел за овој проблем на ЕУ, од која сакаме да бидеме дел

Албанскиот премиер Еди Рама денеска беше во посета на Баварија, Германија, на покана на баварскиот премиер Маркус Седер, како учесник ...

Page 1 of 7 1 2 7