fbpx

Tag: СДСМ

Град Скопје како воспитна институција – По три месеци расправии, Славевски се надева дека Арсовска ја научила лекцијата, а што добиваат граѓаните?

По три месеци драми и расправии меѓу градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска и советниците од ВМРО-ДПМНЕ сепак доцна синоќа ...

Димитар Ковачевски, Скопје, 17 декември 2022 (фото извор: СДСМ)

Ковачевски: Пироманските политики на Левица и нивните заложници ВМРО-ДПМНЕ се реална закана за земјата и за европскиот пат

Владејачката партија СДСМ денеска ја одржа големата национална трибина во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, со што го заокружи караванот ...

Page 42 of 44 1 41 42 43 44