fbpx

Tag: СДСМ

Пендаровски на конвенцијата: Ги критикував сите и тие кои ме избраа, бидејќи не барав мандат за да крадам од народот, туку да му помогнам да живее подобро

„Македонската јавност е сведок дека како претседател пет години во континуитет јавно ги осудувам грешките на сите кои ги кршат ...

Викендов промоција на кандидатските листи за пратеници на двете најголеми македонски партии

Двете најголеми македонски партии викендов ќе ги промовираат кандидатските листи за пратеници за претстојните парламентарни избори. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека ...

Page 1 of 42 1 2 42