fbpx

Tag: Шеик Мохамед бин Зајед

Пендаровски во посета на Обединетите Арапски Емирати, ќе се сретне со својот колега Шеик Мохамед бин Зајед

Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, престојува во официјална посета на Обединетите Арапски Емирати. Во состав на официјалната ...